107,6 FM

Rekordowa konfiskata toksycznych bransoletek

Włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała rekordową liczbę 170 milionów toksycznych gumowych elementów do popularnych bransoletek dla dzieci. W sprowadzonych nielegalnie z Chin artykułach stwierdzono zawartość ftalanów przekraczającą 100 razy dopuszczalne normy.

To największa dotąd we Włoszech konfiskata gumek do kolorowych bransoletek, o których szkodliwości media informują od dłuższego czasu.

Funkcjonariusze policji skarbowej znaleźli niebezpieczne dla zdrowia artykuły dla dzieci, o wartości rynkowej 10 milionów euro, w magazynach i hurtowniach w rejonie Padwy, Wenecji i Treviso. Opakowania pozbawione były jakichkolwiek informacji na temat produktu. Znak certyfikatu bezpieczeństwa został sfałszowany.

Aresztowano Chińczyka-importera, który, jak podkreśla Gwardia Finansowa, odpowiada za zalew włoskiego rynku wysoce toksycznymi artykułami. Ich szkodliwość potwierdziły badania przeprowadzone w laboratorium krajowego Instytutu Bezpieczeństwa Zabawek w Como.

Przy okazji na jaw wyszło, że importer skonfiskowanego towaru zadeklarował w zeszłym roku obroty w wysokości zaledwie 10 euro.

W październiku policja w Mediolanie skonfiskowała 20 milionów podobnych kolorowych gumek, służących do własnoręcznego splatania bransoletek.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama