107,6 FM

Kiedy metro? Nie wiadomo

- Trudno dziś podać konkretny termin otwarcia II linii metra. W sprawie reprywatyzacji najpierw chcemy przeprowadzić projekt tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej. Na 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej pomnik raczej nie stanie w stolicy - wymienia prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Kiedy zostanie oddana II linia metra?

- Trudno dziś podawać konkretny termin. Zależy mi na szybkim jego uruchomieniu, żeby warszawiacy mogli nim pojechać - mówi Polskiej Agencji Prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wyjaśnia, że termin 14 grudnia jako datę otwarcia II linii metra podała na podstawie informacji spółki budującej metro oraz doświadczenia z odbiorów 4 ostatnich stacji I linii metra. - Duży wpływ na to, że II linia zostanie oddana później miał pożar akumulatorów zasilania rezerwowego na stacji Rondo Daszyńskiego 2 grudnia. Konieczne było wstrzymanie odbiorów technicznych i jazd testowych pociągów; trzeba było też sprawdzić wszystkie akumulatory znajdujące się na II linii. Teraz skupiamy się przede wszystkim na sprawdzeniu wszystkiego dokładnie, nie myślimy o dacie otwarcia - mówi prezydent Warszawy.

Inwestor nie przekazał jeszcze wszystkich obiektów, między innymi stacji Centrum Nauki Kopernik.

- Na 14 obiektów metra odebraliśmy od wykonawcy 12 z nich. Na stacji Powiśle i wentylatorni prace odbiorowe jeszcze trwają. Zgodnie z kontraktem, jeśli komisja stwierdzi istotne wady, istnieje możliwość naliczenia kar umownych - zapowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz, dodając, że zależy jej na szybkim oddaniu metra. - Pośpiech jednak nie jest tu wskazany, musimy wszystko sprawdzić dla bezpieczeństwa mieszkańców. Codziennie otrzymuję raport o postępach działań.

Prezydent Warszawy zapowiada, że na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2015 roku powinno nastąpić rozstrzygnięcie przetargu na 6 kolejnych stacji II linii. - Prace być może rozpoczną w roku 2016. Będą mniej uciążliwe, bo nie będą odbywać się w ścisłym centrum - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama