107,6 FM

Poprawił się stan zdrowia abp. Zimowskiego

Lekarze odnotowali poprawę stanu zdrowia abp. Zygmunta Zimowskiego, który rozmawiał z odwiedzającymi go w warszawskim szpitalu księżmi.

Obok tej bardzo dobrej informacji, dotarł także list Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych. Oto jego treść:

"W ostatnich dniach grudnia 2014 r. dotarła do nas wiadomość o hospitalizacji przebywającego w tym czasie w Polsce Księdza Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego, Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych. Po postawieniu diagnozy lekarze zadecydowali o konieczności przeprowadzenia operacji. Obecnie Ksiądz Arcybiskup nadal przebywa w szpitalu pod fachową opieką służby zdrowia. Ten, któremu Ojciec Święty Benedykt XVI zlecił troskę o chorych i pracowników służby zdrowia, dziś sam zmaga się z chorobą i potrzebuje specjalistycznej pomocy medycznej. W duchu wdzięczności za Jego posługę pragniemy wyrazić naszą jedność z Księdzem Arcybiskupem. Zwracamy się jednocześnie do pracowników służby zdrowia, w tym również do kapelanów szpitali, a także do wszystkich chorych, z gorącym apelem o modlitwę i duchową ofiarę w intencji chorego Księdza Arcybiskupa. Prosimy również o modlitwę za lekarzy opiekujących się arcybiskupem Zygmuntem Zimowskim. Niech Boże światło pomoże im w podejmowaniu właściwych decyzji i stosowaniu odpowiedniej terapii. Wszystkim, którzy włączą się w tę modlitwę, już dzisiaj serdecznie dziękujemy. Ufamy, że nasz duchowy dar przyczyni się do szybkiego odzyskania pełni sił przez Księdza Arcybiskupa oraz pozwoli Mu nadal podejmować dotychczasowe obowiązki".

bp dr Stefan Regmunt, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych
ks. prof. dr hab. Stanisław Warzeszak, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia i Chorych


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama