107,6 FM

Wyróżnienie dla biskupa na walizkach

W środę abp Szczepan Wesoły otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego.

Abp Szczepan Wesoły to pochodzący z Katowic 89-letni kapłan, który od lat posługuje wśród Polonii, obecnie w Rzymie. "Nie zastanawiałem się, czy lubię podróżować czy nie. Starałem się być ciągle w drodze. Pewnie kilka razy obleciałem kulę ziemską, ale jak trzeba, to trzeba..." - mówił o sobie w rozmowie z Aleksandrą Klich.

Uroczystość nadania tytułu rozpocznie się o godz. 11 w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach przy ul. Jordana 18. Wezmą w niej udział m.in. prymas Polski abp Wojciech Polak, prymas senior abp Józef Kowalczyk, bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu ds. duszpasterstwa emigracji, oraz Hanna Suchocka, była ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej.

"Niestrudzony opiekun i duszpasterz Polonii na świecie, delegat prymasa Polski dla duszpasterstwa emigracji, wielki syn śląskiej ziemi, nauczyciel polskiej emigracji, gorący patriota, odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla Kościoła w kraju i dla Polonii w świecie, laureat nagrody Lux ex Silesia" - mówi o nim ks. Antoni Bartoszek, dziekan Wydziału Teologicznego UŚ. To właśnie Wydział Teologiczny UŚ złożył wniosek o nadanie tytułu doktora honoris causa dla abp. Wesołego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama