107,6 FM

"Tak" dla adopcji przez homoseksualistów

Według austriackiego Trybunału Konstytucyjnego pary homoseksualne mają takie samo prawo do adopcji dzieci, jak pary heteroseksualne. Do końca roku mają zostać zmienione stosowne przepisy prawne.

Do tej pory pary homoseksualne w Austrii mogły adoptować dzieci tylko wtedy, gdy ich biologicznym rodzicem była jedna z osób z takiego związku.

Uzasadniając orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jego prezes Gerhart Holzinger powiedział, że ograniczenia dotyczące adoptowania dzieci przez pary homoseksualne nie są zgodne z postanowieniami europejskiej konwencji praw człowieka. Zaznaczył też, że "żadne obiektywne argumenty nie przemawiają za zróżnicowaniem reguł wyłącznie na podstawie orientacji seksualnej".

Helmut Graupner z austriackiej organizacji LGBT Lambda wyraził w środę ogromną radość z powodu decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Jednocześnie zaapelował o legalizację małżeństw homoseksualnych używając argumentu, że Austria jest obecnie jedynym krajem w Europie, który pozwala parom homoseksualnym na adopcje dzieci, ale jednocześnie nie wprowadziło małżeństw homoseksualnych.

Odpowiednie przepisy prawne dotyczące adopcji dzieci mają zostać zmienione do końca roku.

 

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama