107,6 FM

Klincz na Bemowie

Burmistrz Bemowa Krzysztof Zygrzak złożył zawiadomienie do prokuratury na działania prezydent Warszawy, bo nie udzieliła pełnomocnictw koniecznych do rządzenia dzielnicą.

Burmistrz Bemowa zarzuca prezydent Warszawy, że zamiast przekazać nowym władzom pełnomocnictwa konieczne do rządzenia dzielnicą, przysłała swoich pełnomocników. Złożył więc do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak zapewnia, że nieprzekazanie pełnomocnictw nowym władzom Bemowa nie zaszkodzi mieszkańcom dzielnicy.

- Trwa wyjaśnianie wątpliwości co do ważności wyboru zarządu, a to wyklucza przekazanie pełnomocnictw - wyjaśnia.

Chodzi o skargi co do ważności wyboru zarządu. Na nadzwyczajnej sesji 18 grudnia burmistrzem Bemowa został wybrany Krzysztof Zygrzak. Podczas tej samej sesji wybrano także zastępców burmistrza Bemowa: Radosława Kulikowskiego i Jakuba Gręziaka. Wątpliwości dot. wyboru wiceburmistrzów Bemowa zgłosił m.in. opozycyjny PiS.

Hanna Gronkiewicz-Waltz wysłała 21 stycznia do Urzędu Dzielnicy Bemowo dwóch pełnomocników ds. finansowych i kadrowych, ale burmistrz Bemowa wyrzucił ich z urzędu, a na telebimie nad wejściem do bemowskiego ratusza napisał: "Zamach stanu. Hanna Gronkiewicz-Waltz ignoruje demokrację, łamie prawo i próbuje siłą przejąć władzę na Bemowie".

- Przy takiej postawie dzielnicy pełnomocnicy będą wykonywali swoje obowiązki na pl. Bankowym - mówi Jarosław Jóźwiak, dodając że urzędnicy z Bemowa będą musieli dostarczać dokumenty na pl. Bankowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama