107,6 FM

Tarnowskie Góry. Dzień Flagi RP z rajdem pieszo-rowerowym

Obchodzony dziś Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej to dla niektórych nie tylko okazja do eksponowania barw narodowych, ale również – do aktywności w patriotycznych nastrojach. Tak jest w Tarnowskich Górach.

Po raz 21. obchodzimy w Polsce Dzień Flagi Narodowej. W całym kraju biało-czerwone barwy zawisły na masztach, budynkach użyteczności publicznej i na prywatnych posesjach. Reporter Radia eM Adam Stano o polskich barwach narodowych rozmawiał z mieszkańcami Tarnowskich Gór:

Zgodnie z polskim prawem, flagę Rzeczypospolitej można eksponować codziennie, pod pewnymi warunkami. Musi być ona schludna, czysta, wyprasowana i nie dotykać ziemi. Powinna też być zawieszona wysoko na maszcie bądź drzewcu.

W Tarnowskich Górach tradycją stał się rajd pieszo-rowerowy z rynku do Zabytkowej Kopalni Srebra. Jak co roku na starcie pojawiły się dziesiątki tarnogórzan, obowiązkowo – w patriotycznych barwach:

Rajd tradycyjnie rozpoczęły władze miasta i powiatu od wciągnięcia na maszt polskiej flagi i odśpiewania hymnu. Organizatorem wydarzenia jest tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama