107,6 FM

Mikołów. Dziewczynka znaleziona w Oknie Życia Caritas

Zdrową, małą dziewczynkę - znaleziono w oknie życia prowadzonym przez Caritas na terenie Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych 'Miłosierdzie Boże' w Mikołowie - Borowej Wsi. Na miejscu została przebadana a na dalszą obserwację - przewieziona do szpitala.

W ośrodku Caritas w Mikołowie - Borowej Wsi znaleziono dziewczynkę. Po przebadaniu okazało się, że dziecko jest zadbane i zdrowe. O fakcie odnalezienia dziewczynki, przedstawiciele ośrodka powiadomili policję, która bada tę sprawę.

Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej, ksiądz Łukasz Stawarz - relacjonuje:

Jak relacjonuje ksiądz Łukasz Stawarz, dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej, przy dziecku znaleziono również list:

Okno życia to ratunek dla nowonarodzonego dziecka - specjalnie przygotowane miejsce, w którym matka może anonimowo zostawić swoje dziecko. Zlokalizowane jest zawsze w dostępnym, a zarazem dyskretnym miejscu, otwartym przez całą dobę. Jest ostatecznością w tych wypadkach, gdzie nie doszło do zrzeczenia się praw rodzicielskich i przekazania dziecka do adopcji drogą prawną. Z jednej strony ma zapobiegać porzuceniom niemowląt a z drugiej, być nieustannym głosem za życiem oraz alternatywą dla wyboru śmierci i aborcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama