107,6 FM

Unieważnią dyplomy z uczelni?

Resort nauki wydał sprzeczne interpretacje przepisów dotyczących uczelni, co może w przyszłości skutkować unieważnieniem dyplomów, alarmuje "Rzeczpospolita".

Chodzi o to, że szkoły wyższe zaczęły już przygotowania do tegorocznej rekrutacji, ale nie są pewne, w jakiej formule (ogólnoakademickiej czy o profilu praktycznym) będą kształcić studentów.

A to rzecz ważna, bo profil ogólnoakademicki to gwarancja dostępu do szerokiej wiedzy teoretycznej i przygotowanie do prowadzenia badań, a profil praktyczny nastawiony jest na kształcenie zawodowe.

Póki co studenci nie mają więc gwarancji, że wymarzone studia nie zmienią się po drodze w rodzaj... szkoły zawodowej. A nawet - czy ich dyplomy nie zostaną unieważnione.

- Podobnie jak Ministerstwo Nauki sam nie wiem, jak sobie poradzić z tym problemem, mówi "Rzeczpospolitej" prof. Waldemar Tłokiński, rektor Ateneum Szkoły Wyższej w Gdańsku i szef konferencji zrzeszającej rektorów uczelni niepublicznych.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama