107,6 FM

Mieszkańcy na razie nie wrócą

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego na razie nie pozwala wrócić mieszkańcom uszkodzonej wczoraj kamienicy. Zleca kolejne ekspertyzy.

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego po oględzinach budynku wyłączył z użytkowania kamienicę przy Noakowskiego 26. Zlecił wykonanie dodatkowych ekspertyz instalacji: wodno-kanalizacyjnej, gazowej oraz elektrycznej. Wstępne oględziny budynku nie wykazały uszkodzeń konstrukcji poza stropami w pionie, gdzie nastąpiła eksplozja.

- Jeśli uzyskane ekspertyzy będą pozytywne, kolejnym krokiem będzie możliwe szybkie przyłączenie wody, prądu i gazu dla tych mieszkańców, których lokale najmniej ucierpiały w poniedziałkowym wybuchu. Większość mieszkań nie została mocno uszkodzona - ocenił Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

Rzecznik nie potrafił powiedzieć, kiedy mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich domów.

W budynku było zameldowanych ok. 100 osób. Osiem przebywa w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej, wskazanym przez ratusz osobom, które nie mają w Warszawie rodziny lub innego lokum, w którym mogą tymczasowo zamieszkać. Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecała poszkodowanym po 1000 zł doraźnej zapomogi.

Od wczoraj budynku i dostępu w jego pobliże strzegą policjanci i straż miejska. Pod ich eskortą do nieuszkodzonych mieszkań mogą wejść pojedyncze osoby, żeby zabezpieczyć swoje mienie. Od rana ekipy budowlane oczyszczają zawalone ściany budynku. Wywieziono już kilkanaście kontenerów gruzu.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama