107,6 FM

Wpadł, bo włączył dzwony

Rawscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do budynku plebanii parafii pw. Przemienia Pańskiego w Sierzchowach.

Proboszcz ks. Marek Wysocki, kiedy we wtorek 27 stycznia wrócił późnym popołudniem z kolędowania, zobaczył wybitą szybę na plebanii, a w środku ślady plądrowania. Natychmiast powiadomił policję.

Okazało się, że złodziej ukradł portfel z pieniędzmi. Policjanci z KPP w Rawie Mazowieckiej w rozmowach z mieszkańcami ustalili, że nietypowo, bo ok. 16.20 w kościele włączyły się dzwony. Jak się okazało, zostały uruchomione przez włamywacza przypadkowo. Jeden ze świadków, wyglądając przez okno, zauważył odjeżdżającego na rowerze nieznanego mu mężczyznę. Rawscy stróże prawa ustalili, że podejrzany może być 29-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego.

Mężczyzna przyznał się do włamania do budynku plebanii i zwrócił część skradzionych pieniędzy. Wyjaśnił, że resztę gotówki wydał na alkohol. W czasie zatrzymania przez policjantów miał 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama