Rozpoczął się protest rolników

dodane 02.02.2015 12:58

PAP |

Rolnicy blokują trasę A2 w miejscowości Zdany w powiecie siedleckim. Ok. godz. 11 na blokadzie było mniej więcej 100 traktorów i 500 rolników - poinformował PAP przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski.

Rozpoczął się protest rolników   PAP/Przemysław Piątkowski Rolnicy blokują trasę A2 w miejscowości Zdany

Jak mówił, na miejsce blokady przybywają kolejni rolnicy.

Głównym postulatem OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych jest wypłata odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz wypłata rekompensat za straty poniesione w chowie trzody chlewnej i bydła.

Blokady będą, bo rolnicy z innych terenów zgłaszają chęć wzięcia udziału w protestach. Rolnicy już są przygotowani do wyjścia na drogi, występujemy o zgodę do gmin, jednak uzyskanie takiej zgody trwa trzy dni.

Szef rolniczego OPZZ powiedział, że spotka się z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim, jeżeli ten przedstawi mu jakieś konkretne propozycje. Jak zaznaczył, na razie minister nie dzwonił, a z doniesień medialnych wynika, że żadnych rekompensat nie będzie. Minister chce tylko rozmawiać. "Jeżeli minister powiedział, że żadnego postulatu nie spełni, to o czym mam rozmawiać" - pytał.

W niedzielę minister rolnictwa Marek Sawicki poinformował na antenie radia RMF FM, "że sam pan Izdebski potwierdził, że w przyszłą środę w południe spotyka się ze mną w ministerstwie rolnictwa".

We wtorek protesty planuje Solidarność Rolników Indywidualnych. Zdaniem Izdebskiego, nieważne, pod jakim szyldem będą rolnicy protestować, najważniejsze, by "wygrać sprawę".

W związku z protestem rolników w miejscowości Zdany gm. Zbuczyn w pow. siedleckim (Mazowieckie) policja wprowadziła objazdy: dla samochodów ciężarowych trasą Siedlce - Łuków - Radzyń Podlaski - Międzyrzecz Podlaski, a dla osobowych drogą Zdany - Zbuczyn. Jak poinformował PAP Rafał Sułecki z zespołu prasowego mazowieckiej policji, w chwili rozpoczęcia protestu w poniedziałek rano trasę zablokowało 10 ciągników rolniczych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DEMONSTRACJA, OPZZ, PRACA, ROLNICTWO, ZDANY, ZWIĄZKI

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 budowlaniec 02.02.2015 18:34
Niezalogowany użytkownik rolnicy zawsze narzekali a pracują pół roku w roku
a do prac fizycznych biorą osoby na czarno za 3 zł z pod sklepu i tak to wygląda a w tych czasach praca na roli jest lekka nie to co 25 lat temu
Plusów: 0 pemek 02.02.2015 13:28
Niezalogowany użytkownik To w Zdanach jest jakaś autostrada?

wszystkie komentarze >

Reklama