Kopacz: Gwarantuję, że konwencja przejdzie

dodane 03.02.2015 16:13

PAP |

Na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu posłowie zajmą się projektem ustawy ratyfikującej konwencję ws. przemocy wobec kobiet. Na czwartek zaplanowano posiedzenie sejmowych komisji, które mają zaopiniować poprawki zgłoszone do projektu we wrześniu ub.r.

Kopacz: Gwarantuję, że konwencja przejdzie   Jakub Szymczuk /foto gość Ewa Kopacz

Jeśli komisje spraw zagranicznych oraz sprawiedliwości i praw człowieka rozpatrzą poprawki i przyjmą sprawozdanie w sprawie projektu, będzie go można poddać głosowaniu.

Premier Ewa Kopacz, pytana we wtorek na konferencji po posiedzeniu rządu o ratyfikację konwencji, powiedziała, że jeśli komisja skończy pracę w czwartek, jest szansa, że w piątek odbędzie się głosowanie.

Poinformowała, że podczas głosowania w Sejmie nad ustawą ratyfikującą konwencję nie będzie dyscypliny partyjnej. "Ale gwarantuję, że konwencja głosami PO przejdzie" - zapewniła.

Nieoficjalnie politycy PO przyznają, że konwencja dzieli posłów ich klubu - część z nich jest przeciwna ratyfikacji. Z drugiej strony premier Ewie Kopacz zależy, by doprowadzić prace nad konwencją do końca i by klub głosował w tej sprawie jednomyślnie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYSKRYMINACJA, FUSZARA, PRAWA CZŁOWIEKA, PRAWO, SEJM

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 MacBlacker 04.02.2015 18:23
Nie dośc że klamczucha to jeszcze hunwejbinka...
Plusów: 2 N7fan 04.02.2015 04:25
Niezalogowany użytkownik Jak widzę tego "Aliena" na tym zdjęciu oraz na innych, to się za każdym razem zastanawiam, jak do tego doszło w naszym kraju, że "Alieny" przeciwne ludzkości zasiadają w ważnym (jak dotąd...) miejscu dla naszego kraju i podejmują z tego miejsca tak niszczycielskie dla naszych obywateli i obywatelek decyzje. Tylko ją pomalować na zielono i "Alien" murowany!!! Z charakteru (który pokazuje swoimi decyzjami) już dawno jest (a może była zawsze...???), tylko tego kolorku zielonego coś brakuje (a może to tylko kamuflaż...???)
Aż chce się wołać, już nie po cichu, tylko na głos: Brunonie (lub jemu podobni), gdzie jesteś???!!! Czy tylko Ty mogłeś zrobić tam porządek???!!! I czy to jedyny, skuteczny sposób na pozbycie się "Alienów" z naszej Ojczyzny i Jej władz, Jej rządu???!!!

wszystkie komentarze >