107,6 FM

Chcą trafić do obrażonych katolików

Są fachowcami w swoich dziedzinach - marketingu, dziennikarstwie, branży filmowej, czy muzycznej. Dlaczego więc swoich talentów nie wykorzystać, by głosić Jezusa?

Pomysł na powołanie grupy ewangelizatorów Holy Mary Team podsunęła sama Matka Boża - przez orędzia z Medjugorie, później, kiedy idea dojrzewała, także z Kibeho i Fatimy. - Maryja za każdym razem wzywa do nawrócenia. W Fatimie powiedziała, że pojawi się nowe pokolenie, które będzie wraz z Nią ratowało grzeszników. Odczytałem to jako zaproszenie do stworzenia ewangelizacyjnego zespołu - mówi Piotr Chomicki, inicjator grupy świeckich ewangelizatorów działających w sieci.

Jest ich 30. Ponad połowa mieszka w stolicy, inni rozsiani są po całej Polsce. Zawodowo zajmują się grafiką, marketingiem, pracują w branży medialnej, internecie, z filmem czy dźwiękiem. Łączy ich jedno - swoimi talentami chcą ewangelizować w mediach społecznościowych.

- Idziemy tam, gdzie dziś są młodzi - do sieci. Chcemy wstrząsnąć młodym pokoleniem, obudzić, zainspirować do szukania Boga. A kto zmieni ich myślenie lepiej niż fachowcy z komercyjnej przestrzeni? - pyta P. Chomicki.

21 października ubiegłego roku wystartowali. Na pierwszy ogień do sieci poszło hasło "Jesteś z Miłości” i seria filmików na YouTube, Facebooku, Instagramie czy Twitterze. Teledysk, spot reklamowy, animacja na piasku, artykuły ewangelizacyjne i świadectwa.

- Największy, pozytywny wstrząs wywołała sonda. Zadaliśmy warszawiakom cztery pytania: w co wierzą, czy rozpoznają osobę Jezusa na zdjęciu, co powiedzieliby Mu, gdyby Go spotkali i gdzie na co dzień znajdują Boga. Odpowiedzi były zaskakujące. Pewna katechetka powiedziała, że wykorzysta pomysł na sondę w swojej klasie - podsumowuje P. Chomicki. I dodaje: Materiały ewangelizacyjne obejrzało w sumie około 50 tys. internautów.

                                                            Sonda: W co wierzą warszawiacy?

Szukaliśmy Boga na ulicach Warszawy. Zobacz co się stało! SONDA
Holy Mary Team

Członkowie Holy Mary Team spotykają się dwa razy w miesiącu u pallotynów na Skaryszewskiej. Uczestniczą w Eucharystii, potem, pod okiem duchowego opiekuna o. Emilina Sigla SAC, pracują nad ewangelizacyjnymi projektami. Z marketingowym zacięciem. - Wiosenną akcję chcemy oprzeć na słowach Jezusa "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”. Przez najbliższe dwa miesiące będziemy zastanawiać się, jak w nowoczesny sposób trafić do obrażonych na Kościół katolików i przekonać ich, że poprzez proste gesty tj. przeżegnanie się przed posiłkiem mogą być świadkami Jezusa - mówi P. Chomicki.

Zespół, oprócz internatowych akcji, chce także organizować ewangelizacyjne konferencje, wieczory uwielbienia czy wydarzenia religijne. Idea powołania HMT zrodziła się w 2010. Więcej informacji o ewangelizacyjnym zespole oraz materiały audiowizualne z z akcji "Jesteś z Miłości" można znaleźć na hmt.org.pl >>.

                                                         Jesteś z Miłości. Czy też tak żyjesz?

Jesteś z Miłości
Holy Mary Team

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama