107,6 FM

Protestu nie będzie

Organizacje społeczne i kresowe na czele z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim spotkały się z rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego Markiem Bojarskim. Chodziło o obraźliwe wpisy wykładowcy pod adresem Ukraińców.

To była rozmowa, o którą poprosił ks. Isakowicz-Zaleski z powodu nieukrywanego sprzeciwu środowisk kresowych wobec decyzji o zawieszeniu prof.  Bogusława Pazia. O sprawie pisaliśmy tutaj.

– Rozmowa dotyczyła powodów zawieszenia prof. Pazia. Rektor wyjaśniał obowiązujące procedury. Przypomniał, że przepisy prawne nakazują zawieszenie pracownika, gdy prokuratura podejmuje czynności wyjaśniające wobec niego. Nie zaistniała więc tutaj żadna nadzwyczajna procedura – mówi Bogumił Dudczenko, pracownik biura rektora.

W tym przypadku prokuratura podjęła czynności z urzędu i wtedy rektor, według obowiązujących reguł, postanowił zawiesić prof. Pazia.

Od decyzji o zawieszeniu w prawach pracownika możliwe jest pisemne odwołanie.

– Prof. Marek Bojarski informował o możliwości złożenia odwołania, ale przypominał, że jako organ, który podjął tę decyzję, nie może go rozpatrywać. Zadeklarował, że gdy tylko ono wpłynie, przekaże je do wyższych organów, czyli zgodnie z przepisami, do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – tłumaczy w imieniu rektora Bogumił Dudczenko.

Rektor nie ma możliwości cofnięcia decyzji, ponieważ prokuratura prowadzi postępowanie. Spotkanie z organizacjami kresowymi wyjaśniło sytuację. Rozmowa miała charakter merytoryczny i rzeczowy. Podczas niej przedstawiciele organizacji kresowych zapowiedzieli zawieszenie czasowe protestu planowanego na piątek 13 lutego.

Na blogu ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego czytamy: „Rozmowy miały rzeczowy i konstruktywny przebieg, dający nadzieję na uczciwe rozwiązanie zaistniałej sytuacji. W związku z powyższym informujemy wszystkie organizacje i osoby które wyraziły gotowość uczestniczenia w proteście w dniu 13 lutego br. pod Uniwersytetem Wrocławskim, że protest ten zostaje czasowo zawieszony”.

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama