107,6 FM

Po deszczu przyjdzie słońce!

„Oto Ja zawieram 
przymierze z wami 
i z waszym potomstwem, które po was będzie”

Po potopie Bóg zawarł z Noem przymierze, które rozciąga się na wszystkie żywe stworzenia. Jego symbolem jest tęcza. 
Kiedy rozglądam się wokół siebie, widzę piękno świata. Słonecznego dnia i bezchmurnego nieba, tęczy podczas letniego deszczu, przyrody, zwierząt i roślinności, ich zaskakujących kolorów i kształtów. Myślę wtedy, że Pan Bóg jest dobry i nasze życie na Ziemi jest cennym, pięknym darem. 
Nawet zaspy śniegu zimą w górach czy w lesie albo ulewny deszcz wczesną wiosną nieraz potrafiły mnie zachwycić, chociaż nie ukrywam, że kiedy dłuższą chwilę marznę lub moknę, raczej przeklinam siły natury, niż dziękuję za nie Panu. Podobnie jest w życiu człowieka. Nieraz przychodzi trudny moment lub decyzja i musimy naprawdę mocno zacisnąć zęby, aby wytrzymać. 
Jednak przymierze, które Bóg w przypowieści o Noem zawarł także z nami, jest bezwarunkowe. Nie zależy od naszych zalet czy dobrych decyzji. Pan Bóg będzie już zawsze po naszej stronie. Tak, czasem jest trudno, ale wiemy, że po deszczu przyjdzie słońce!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.