107,6 FM

Za tym musi stać demon

Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się 
za tych, którzy was prześladują.


Zobaczyłem w sieci materiał pokazujący bestialskie torturowanie chrześcijan. Za tym musi stać demon. Wyobraźmy sobie, że mamy przed sobą czerwony guzik, po naciśnięciu którego wszyscy mordercy zostają unicestwieni. Ilu z nas nie uległoby pokusie naciśnięcia takiego guzika? Bóg ma przed sobą taki guzik. Ale go nie naciska. Znalazł inny sposób na zło tego świata. Miłość. W historii świata na ludzi nieraz spadała karząca ręka Bożej sprawiedliwości. Ale to Jezus Chrystus jest ostateczną odpowiedzią na zło, cierpienie, grzech i śmierć. Jest czerwonym guzikiem Pana Boga. Czerwonym z niewinnie wylanej krwi. Nie naciśniętym, ale dosłownie zmiażdżonym przez grzechy ludzkości. Do takiej miłości Chrystus nas wzywa. A my musimy wzywać Chrystusa, by do takiej miłości nas uzdalniał, bo człowiek o własnych siłach nie jest w stanie kochać w ten sposób. O własnych siłach potrafimy kochać tylko tych, którzy nas kochają. Ale taka miłość, jak widać, nie naprawi tego świata. Bo to nie miłość, tylko egoizm.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • malinka
  28.02.2015 09:50
  Cieszę się że przynajmniej jeden Redaktor GN rozumie ewangeliczne przesłanie miłości bliźniego.
  doceń 0
 • malinka
  01.03.2015 00:58
  Cały czas o tym piszę. Fajnie, jest nas już dwoje :)
  doceń 0
 • AQQ
  02.03.2015 21:52
  Zawsze mnie to fascynowało: skoro zakładamy że Jezus wiedział że zmartwychwstanie, to tak naprawdę NIE UMARŁ w sensie śmierci jako czegoś ostatecznego, wielkiej niewiadomej itp.(jego "śmierć" można co najwyżej porównać do śmierci klinicznej). Skoro miał pewność że za chwilę pójdzie do nieba (a miał bo podobno był przedwieczny i istniał od zawsze) to jego ofiara nie wydaje się aż tak wielka. Ludziom przydarzają się znacznie gorsze rzeczy. A on pocierpiał kilka godzin po czym spokojnie powrócił do swojego raju. I to miałoby odkupić grzechy świata?
  Być może umyka mi coś oczywistego co inni widzą. Jeśli tak to proszę mi to wyjaśnić bo nie za bardzo rozumiem doniosłość tej ofiary (jej sensowność to oddzielny temat).
 • wojciech0000
  03.03.2015 22:51
  mam podobne wrazenia!!!
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.