107,6 FM

Strona na 90-lecie diecezji

Informacje o diecezji, historię Kościoła katowickiego, sylwetki kapłanów, świeckich, zdjęcia, filmy, nagrania… znaleźć można na specjalnej podstronie archidiecezji katowickiej.

Jubileuszową stronę znaleźć można tutaj. Można ją także śledzić na Facebooku, wpisując w wyszukiwarkę: Archidiecezja Katowicka.

Na stronie pojawiła się także transmisja ze święceń biskupich bp. Marka Szkudły i bp. Adama Wodarczyka.

Każdy, kto chce współtworzyć jubileuszową stronę, proszony jest o przekazywanie zdjęć, filmów czy wspomnień z różnych uroczystości diecezjalnych. Materiały te należy przesyłać na adres: Ksiądz notariusz Adam Sekściński, Kancelaria Kurii Metropolitalnej w Katowicach, 40-950 Katowice, skr. poczt. 206 lub drogą elektroniczną: koordynator@archidiecezja.katowice.pl (zostaną one poddane moderacji).

Rok jubileuszowy to także rok szczególnej łaski oraz modlitwy. W tym czasie 28. dnia każdego miesiąca w kaplicy sióstr karmelitanek w Katowicach ks. Adam Sekściński, moderator strony, odprawi Mszę św. w intencjach polecanych przez duszpasterzy, wspólnoty religijne oraz diecezjan.

W każdą ostatnią środę miesiąca o 15.30 duchowieństwo i pracownicy świeccy kurii oraz instytucji współpracujących odmawiają w kaplicy kurialnej Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencjach polecanych przez abp. Wiktora Skworca. Zachęcają wszystkich do modlitewnej łączności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama