107,6 FM

Konwencja wyborcza Komorowskiego

Polacy oczekują dzisiaj Polski, która łączy, a nie dzieli, która przygarnia, a nie odrzuca, szuka zgody, a nie konfliktu - mówił na sobotniej konwencji wyborczej ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski.

Prezydent mówił, że dziś także odczuwamy niepokój związany z kryzysem gospodarczym i kryzysem wojennym za wschodnią granicą. "Dziś zgoda jest wartością wprost bezcenną. Zgoda stanowi nie tylko gwarancję naszego rozwoju, ale przede wszystkim gwarancję naszego bezpieczeństwa" - dodał.

Dodał, że słusznie oczekujemy jedności i solidarności świata Zachodu w sprawach dla nas ważnych. "Postarajmy się i my o jedność i solidarność tu i teraz w Polsce" - apelował. Podkreślił, że zgoda nie musi oznaczeń pełnej jedności poglądów, ale wolę współdziałania w rejonach strategicznych dla państwa i społeczeństwa.

"Skoro mamy wojnę na wschód od naszych granic, to tym bardziej trzeba przeciwdziałać pokusom wojny polsko-polskiej. Prezydent ma tu kluczową rolę do odegrania. Od jego postawy, od jego sposobu działania na co dzień zależy, czy będziemy razem budować zgodną i bezpieczną Polskę" - powiedział.

Dodał, że po pięciu latach prezydentury, setkach rozmów i spotkań w całym kraju utwierdził się w przekonaniu, że Polacy "oczekują dzisiaj Polski, która łączy, a nie dzieli, Polski, która przygarnia, a nie odrzuca. Polski, która szuka zgody, a nie konfliktu".

"Nie stać nas na chaos i nie stać nas na eksperymenty polityczne. Polska potrzebuje dzisiaj (...) potrzebuje zgody i bezpieczeństwa, a bezpieczeństwo i zgoda w Polsce zależą dzisiaj od wyborczych wyników - i od tych teraz w tej kampanii i w następnej" - powiedział Komorowski.

"Wybierz zgodę i bezpieczeństwo" to hasło wyborcze kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego.

"Mamy sprecyzowane zadania na najbliższe pięć lat" - zaznaczył prezydent. Powiedział, że są to m.in. przyśpieszenie tworzenia różnorodnych form opieki nad dziećmi, wprowadzenie bonów opiekuńczych finansujących koszty opieki nad dziećmi oraz wsparcie rozwoju programu budowy mieszkań na wynajem z niskim czynszem. Dodał, że jest to też nacisk na osiągnięcie do 2017 r. pełnej dostępności do edukacji przedszkolnej.

Tymczasem przed halą, w której zorganizowano konwencję, pikietowali obrońcy życia:

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama