107,6 FM

Ekstremalni księża na szlaku

Kapłani wyruszą w drogę 8 marca. Do przejścia mają 44 kilometry - z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W niedzielę w nocy ci, którzy zgłosili się do projektu "Ekstremalny Ksiądz", przejdą trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Będzie im towarzyszył m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.

- Pomysł ten zrodził się na przedłużeniu "Ekstremalnej Drogi Krzyżowej". Jej duchowość oparta jest na kilku założeniach: do przejścia jest duży dystans - powyżej 40 km i odbywa się to w nocy. Kluczowy jest moment, w którym uczestnik EDK nie ma już siły i gdy pojawia się pokusa powrotu do strefy komfortu on oddala ją na rzecz modlitwy - mówi ks. Jacek "Wiosna" Stryczek. - Właśnie to zmaganie się z własnym ciałem w czasie podejmowania niebanalnego wyzwania jest kluczowe w próbie uchwycenia definicji "ekstremalnego księdza" - dodaje.

- Dla mnie EDK to przeciwieństwo pielgrzymki: nie modlimy się razem, nie śpiewamy, EDK to przeżycie indywidualne. Uczestnik idzie samotnie lub w grupce do 10 osób, ale nie rozmawia z innymi i nie modli razem. Chodzi o refleksję nad samym sobą, próbę dotarcia do Boga i podjęcie wyzwania - opowiada ks. Witek z Pabianic.

Zapisy na tegoroczną "Ekstremalną Drogę Krzyżową" trwają do 25 marca. Wystarczy wejść na stronę www.edk.org.pl i w odpowiedniej zakładce wybierać miejsce, z którego chce się wyruszyć. Start w piątek przed Niedzielą Palmową - 27 marca. "Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!" - zachęcają organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama