107,6 FM

Zmarł ks. Krystian Wuttke

Jego pogrzeb odbędzie się w piątek w katedrze w Katowicach, o 14.30 - modlitwa różańcowa, o 15.00 - Msza św. Po niej przejście konduktu pogrzebowego na cmentarz przy ul. Sienkiewicza.

Kapłan był emerytowanym proboszczem parafii Świętego Krzyża w Mysłowicach. Przeżył 83 lata, z czego 59 w Chrystusowym kapłaństwie. Od 2000 r. mieszkał w Domu Świętego Józefa w Katowicach. Zmarł w sobotę w szpitalu MSWiA w Katowicach.

Śp. ks. Wuttke urodził się 27 grudnia 1931 r. w Katowicach-Kostuchnie. Studia w Śląskim Seminarium Duchownym w Krakowie rozpoczął w 1950 r. Z racji wygnania biskupów z diecezji katowickiej święcenia diakonatu przyjął z rąk biskupa częstochowskiego, Zdzisława Golińskiego w bazylice w Piekarach Śląskich. Ten sam biskup udzielił mu święceń prezbiteratu w katedrze w Katowicach (wówczas Stalinogród) 5 czerwca 1955 r.

Jako wikary pracował w parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Orzeszu, Dobrego Pasterza w Istebnej, Świętej Marii Magdaleny w Tychach, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach, Świętego Józefa w Godowie oraz Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach.
W lutym 1970 r. rozpoczął posługę jako proboszcz parafii Świętego Jakuba Starszego Apostoła w Wiśle Małej. Później został proboszczem parafii Krzyża Świętego w Mysłowicach. W 1994 r. przeszedł na rentę. Mieszkając na terenie parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach, posługiwał jako kapelan szpitalny. W 2000 zamieszkał w Domu Świętego Józefa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama