107,6 FM

"24 godziny dla Pana"

Archidiecezja warszawska po raz drugi odpowiedziała na modlitewny apel Franciszka. Rusza całodobowa adoracja.

W Orędziu na Wielki Post 2015 ojciec święty napisał m.in.: "Nie lekceważmy siły modlitwy wielu! Inicjatywa "24 ore per il Signore” - "24 godziny dla Pana" - która, jak ufam, będzie podjęta w całym Kościele, także na szczeblu diecezjalnym, w dniach 13 i 14 marca, ma być wyrazem tej potrzeby modlitwy". Tegorocznej inicjatywie towarzyszą słowa z Listu św. Pawła do Efezjan: Bóg bogaty w miłosierdzie (Ef 2,4).

Papież Franciszek rozpocznie modlitwę celebracją liturgii pokutnej 13 marca o godz. 17 w bazylice św. Piotra. następnie w wybranych świątyniach Wiecznego Miasta wierni przez 24 godziny będą adorować Najświętszy Sakrament. W tym czasie będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Następnego dnia o 17. w rzymskim kościele pw. Ducha Świętego akcja zostanie uroczyście zakończona.

W Warszawie, w łączności z głową Kościoła, adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała w trzech wybranych kościołach. Modlitwa rozpocznie się o godz. 17 w piątek i potrwa do godz. 17 w sobotę. W inicjatywę włączyły się świątynie: Najświętszego Zbawiciela w Śródmieściu, św. Jakuba Apostoła na Ochocie (adoracja od godz. 20 do godz. 6 rano) i św. Józefa Oblubieńca NMP na Kole.

Inicjatywa "24 godziny dla Pana” w archidiecezji Warszawskiej odbywa się po raz drugi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama