107,6 FM

Powtórne wybory w Tarnowie

Siedmiu radnych będzie kolejny raz ubiegać się o głosy swoich wyborców.

W związku z błędami podczas ostatnich wyborów samorządowych do rady miejskiej w okręgu nr 3 w Tarnowie Sąd Okręgowy w Tarnowie zawiesił całą radę i nakazał przeprowadzenie ponownych wyborów.

Decyzję o ponownych wyborach podtrzymał Sąd Apelacyjny w Krakowie, jednak zawieszonych zostało tylko siedmiu radnych, którzy startowali w okręgu nr 3. Mandaty pozostałych radnych zachowały ważność.

Wojewoda małopolski Jerzy Miller zarządził wybory na 26 kwietnia. - W skutek postanowienia sądu wygaszono mandaty 7 radnych: Grażyny Barwacz z Tarnowian, Małgorzaty Mękal z SLD, Bartłomieja Babuśki i Marka Drwala z PO oraz Anny Czech, Józefa Gancarza i Ryszarda Pagacza z PiS. Muszą oni ponownie stanąć w wyborcze szranki. Nie będzie jednak przerwy w pracy rady, gdyż mandaty pozostałych radnych zachowały ważność – informuje Biuro Prasowe UMT.

W ponownych wyborach będą uczestniczyły te same komitety i ci sami kandydaci, chyba że ktoś podejmie decyzję o wycofaniu się. – Sąd nakazał powtórzyć wszystkie czynności od momentu powołania nowych, obwodowych komisji wyborczych. Komitety wyborcze będą kolejny raz zgłaszały kandydatów na członków komisji. Zgodnie z postanowieniem sądu, osoby które zasiadały w komisjach w 3 okręgu w listopadzie, nie będą mogły zasiadać w nich ponownie podczas wyborczej powtórki – czytamy w komunikacie Biura Prasowego.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama