107,6 FM

Żeby było jeszcze lepiej

Nie głosowali jesienią, bo wybory samorządowe zaplanowano w marcu 2015 roku. Powodem przełożenia wyborów była fuzja miasta Zielona Góra z gminą Zielona Góra, która nastąpiła 1 stycznia 2015 roku.

Dziś zielonogórzanie wybierają prezydenta miasta i radnych miejskich. Przypomnijmy, że o fotel prezydenta ubiega się sześciu kandydatów:

Krzysztof Bosak, Nowa Prawica i Ruch Narodowy;

Jolanta Danielak, SLD;

Rafał Nieżurbida, PSL;

Janusz Kubicki, KWW Janusz Kubicki, obecny jeszcze prezydent Zielonej Góry;

Jacek Budziński, Prawa i Solidarna Jacka Budzińskiego;

Karolina Michalczak, Lepsza Zielona Góra – Lepsze Lubuskie.

Do Rady Miasta startuje natomiast 319 kandydatów. Miasto zostało podzielone na pięć okręgów wyborczych. W każdym z nich mieszkańcy wybiorą pięciu radnych. Od 7.00 do 21.00 głosują mieszkańcy dawnej „małej” Zielonej Góry oraz mieszkańcy 17 miejscowości, m.in. Jarogniewic, Raculi, Przylepu, Ochli, Zawady i Łężycy, które w styczniu przyłączono do miasta.

– Mieszkamy w Zielonej Górze od 10 lat, bo pochodzimy z Gruzji. Przez ten czas zauważamy wiele zmian na lepsze, a od nowej władzy oczekujemy jeszcze większego rozwoju miasta i stworzenia więcej miejsc związanych ze sportem i rekreacją, w których czas mogłyby spędzać dzieci i młodzież – mówią Natalia i Valeri Chkhaberidze.

– W mieście powinno być więcej muld zwalniających samochody i bezpieczniejszych przejść dla pieszych. Czekamy też na remont głównej ulicy miasta, ul. Bohaterów Westerplatte – dodają państwo Genowefa i Ryszard z Zielonej Góry.

Oczekiwania wobec nowych władz mają również mieszkańcy miejscowości dołączonych w styczniu do miasta.

– Mamy nadzieję, że zostaną spełnione wszystkie postulaty, które nam obiecano, związane z połączeniem miasta i gminy. Chcemy też, by następował rozwój miasta. Do naszej miejscowości jeżdżą już autobusy MZK i to jest bardzo duże udogodnienie dla nas. Potrzebne są też ścieżki rowerowe, nowe chodniki, szersza jezdnia i kanalizacja – wymienia Halina Radziukiewicz z Kiełpina.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama