107,6 FM

Episkopat zakazał tzw. spowiedzi furtkowej

Biskupi jednoznacznie stwierdzili, że właściwą formą jest "wypróbowana i przyjęta w Kościele praktyka spowiedzi generalnej".

Zgodnie z decyzją nr 2/368/2015 Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2015 r. KEP podjęła decyzję o zakazie stosowania praktyki tzw. "spowiedzi furtkowej". Biskupi jednoznacznie stwierdzili, że właściwą formą jest "wypróbowana i przyjęta w Kościele praktyka spowiedzi generalnej".

- Konferencja Episkopatu Polski podczas 368. Zebrania Plenarnego, które odbyło się w Warszawie w dniach 11-12 marca 2015 r., po zapoznaniu się z opinią komisji teologicznej w sprawie tzw. spowiedzi furtkowej, na podstawie art. 9 Statutu KEP podjęła decyzję o zakazie stosowania tej praktyki - napisano w dokumencie podpisanym przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisława Gądeckiego i sekretarza generalnego KEP bp Artura Mizińskiego.

- Właściwą formą jest wypróbowana i przyjęta w Kościele praktyka spowiedzi generalnej, sprawowana zgodnie z obowiązującymi przepisami, dotyczącymi sakramentu pokuty i pojednania - piszą biskupi.

Decyzja wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Episkopat zakazał tzw. spowiedzi furtkowej   W związku z pytaniami w komentarzach: o zastrzeżeniach do spowiedzi "furtkowej" wraz z wyjaśnieniem pojęcia można przeczytać TUTAJ. O spowiedzi generalnej na przykład TUTAJ.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama