107,6 FM

Caritas: blisko 440 ton żywności dla potrzebujących

Około 437,5 ton żywności trafi przed świętami Wielkanocnymi do około 71 tysięcy osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez 36 diecezjalnych Caritas - informuje biuro Caritas Polska.

Żywność została zabrana podczas przeprowadzonej w dniach 13-14 marca VIII Zbiórki Żywności TAK POMAGAM. 
W akcję zaangażowanych było prawie 20 tysięcy wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce, którzy zbierali żywność w 2 052 sklepach. 

Wolontariusze zbierali żywność w 938 sklepach sieci Biedronka, 83 sklepach sieci Lewiatan, 62 sklepach POLOmarket oraz 40 hipermarketach Carrefour, 8 sklepach ABC, 66 sklepach Netto, w 21 sklepach Intermarche, 81 sklepach Społem oraz w 30 sklepach TESCO. W akcję zaangażowały się również sieci sklepów: Auchan, Piotr i Paweł, Real, Stokrotka i wielu innych.

W koszach Caritas znalazły się: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, majonez, sosy i zupy w proszku, herbata, płatki śniadaniowe, napoje i słodycze dla najmłodszych, a także środki czystości. 

Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas. Okres Świąteczny jest czasem szczególnej troski o potrzebujących. W ostatnich latach przybyło w naszym kraju rodzin w niezwykle trudnej sytuacji materialnej, co jest odczuwalne we wszystkich diecezjalnych Caritas, udzielających pomocy doraźnej. 

Ogromną wdzięczność i podziękowanie każdemu, kto zaangażował się w zbiórki żywności wyraził dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz. Zaznaczył, że podczas ośmiu przeprowadzonych dotąd zbiórek, diecezjalnym Caritas udało się zebrać ok. 2 tys. 267 ton żywności, która znalazła się dotychczas i znajdzie na tegorocznym Wielkanocnym stole. 

"To dzięki ludziom dobrej woli – możemy pomagać. Szczególne podziękowania należą się dyrektorom i kierownikom sklepów, w których udało się po raz ósmy przeprowadzić zbiórkę oraz wolontariuszom" – powiedział dyrektor Caritas Polska.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama