Jutro o 21.37 uczczą św. Jana Pawła II

dodane 01.04.2015 12:39

KAI |

Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy, już po raz dziewiąty przygotowało uroczystości związane z kolejną rocznicą śmierci Jana Pawła II. Każdego roku momentem wspólnym jest wieczorne czuwanie na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Jutro o 21.37 uczczą św. Jana Pawła II   HENRYK PRZONDZIONO /foto gość Watykan dzień po śmierci Jana Pawła II. Zegar na wieży bazyliki pokazuje godz. 21.37

2 kwietnia 2005 roku Polacy się zatrzymali. Nie tylko w Wadowicach, Krakowie i Warszawie, ale w całej Polsce i na całym świecie. Wiele osób doskonale pamięta tamten czas, tamte uczucia i emocje. Ile w nas z tego zostało? - Kampania „Karol Wojtyła. Twój kandydat w codziennych wyborach” przechodzi do przeszłości, ale program Jana Pawła II pozostaje i w dalszym ciągu obowiązuje. Spotkajmy się 2 kwietnia na Placu Piłsudskiego w Warszawie i wsłuchajmy w słowa, które jeszcze nie tak dawno kierował do nas Jan Paweł II – mówi Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II

2 kwietnia br. Centrum Myśli JP2 zaprasza wszystkich mieszkańców stolicy na Plac Piłsudskiego w Warszawie. Od godziny 20.00 wyświetlane będą filmowe wspomnienia przyjaciół Karola Wojtyły oraz film dokumentalny „Śladami Wujka”. Główne uroczystości rozpoczną się o godzinie 21.00 i będą kolejną okazją do wspólnego wspominania pontyfikatu Papieża Polaka.

O 21.37, czyli w godzinie śmierci papieża, zostanie wykonany utwór "Cisza". W czuwaniu weźmie udział metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz.

Organizatorzy dodają, że dziesiąta rocznica śmierci Jana Pawła II jest też dobrą okazją, aby postawić pytanie, jaka jest Polska bez Jana Pawła II? Jacy są Polacy? Centrum Myśli Jana Pawła II będzie dalej rozwijało papieską myśl, aby w przyszłym roku zaprezentować dokument na każdy dzień, dokument dla Polski – „Konstytucję Jana Pawła II”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| JAN PAWEŁ II

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 katolik 01.04.2015 21:41
Niezalogowany użytkownik Wybieram nauczanie Pana Jezusa, który mnie osądzi.
Plusów: 0 katolik 01.04.2015 17:44
Niezalogowany użytkownik Od 10 lat w piekle.Mt 7:21 "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."
http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
Plusów: 5 ministrant 01.04.2015 17:00
Niezalogowany użytkownik Polecam wszystkim jutrzejszy wieczór spędzić na adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy ciemnicy. Trwajmy przy Chrystusie konającym w ogrodzie oliwnym.
Plusów: 0 Tadeusz 01.04.2015 13:31
Niezalogowany użytkownik A czy będzie też czas na modlitwę? Może zapytam z przekąsem: czy będzie to nauczanie papieża "w krawacie"? A może z sześciokolorową tęczą?

wszystkie komentarze >