"Zaadoptuj księdza"

dodane 02.04.2015 11:43

KAI |

„Zaadoptuj księdza” - pod takim hasłem w diecezji bydgoskiej w Wielki Czwartek młodzi przygotowujący się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku zainicjowali akcję, której celem jest otoczenie modlitwą wszystkich księży diecezji.

"Zaadoptuj księdza"   Roman Koszowski /foto gość

Jest to swego rodzaju dar wdzięczności za ich dotychczasową pracę. Jak mówią sami młodzi, akcja ma także pobudzić ich rówieśników i w ogóle wiernych do większego zaangażowania. - Dość narzekania, bo to nic nie daje - trzeba zacząć się modlić. To jest nasz oryginalny pomysł, który wyniknął na jednym ze spotkań wolontariuszy. Młodzież stwierdziła, że to właśnie może być najlepszy prezent dla kapłanów na Wielki Czwartek. Przyniesie to więcej pożytku, a z drugiej strony młodzi sami będą mieli motywację do codziennej modlitwy - powiedział duszpasterz młodzieży ks. Dariusz Białkowski.

Kapłan odpowiedzialny za Światowe Dni Młodzieży w diecezji bydgoskiej dodał, że na stronie www.golgota.bydgoszcz.pl pojawiła się specjalna zakładka, która pozwala podjąć tzw. „adopcję”. - Na liście znajdują się wszyscy księża naszej diecezji. Jednak w trosce o to, by każdy został otoczony modlitwą, kolejna osoba nie może adoptować tego samego księdza aż do momentu, kiedy nikt nie będzie pominięty. Dopiero wtedy zostanie odblokowana możliwość adopcji tego samego kapłana, przez kolejną osobę - dodał ks. Białkowski.

Każdy, kto zaangażuje się w akcję, zobowiązuje się do codziennej modlitwy - aż do zakończenia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zobowiązanie polega na odmówieniu modlitw: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu oraz wezwaniu Patronów ŚDM - św. Jana Pawła II oraz św. Siostry Faustyny.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| APOSTOLAT MARGARETKA, MARGARETKA, ZAADOPTUJ KSIĘDZA

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Anna 02.04.2015 23:55
Niezalogowany użytkownik A kto adoptuje papieża? To też ksiądz.
Plusów: 4 Agaton 02.04.2015 20:52
Niezalogowany użytkownik "Boki zrywać" - jak by powiedział Ś.P. Wiesiek Dymny.
Plusów: 0 bajbuza 02.04.2015 17:25
Niezalogowany użytkownik Widac, ze nic nie wiecie o"adopcji" Tu chodzi tylko o duchowe wsparcie kaplana i modlitwe. Tak samo adoptuje sie nie narodzone dziecko, ktore narazone jest na niebezpieczenstwo zaglady.Wtedy modli sie za rodzicow aby pozwolili zyc temu dziecku i otoczyli je miloscia rodzicielska.
Plusów: 5 me 02.04.2015 15:45
Niezalogowany użytkownik dokładnie! Nazwa nietrafiona. Nie może być: "pomódl się za księdza"?

wszystkie komentarze >