107,6 FM

Konkretne życzenia przewodniczącego KEP

Święte dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Zbawiciela świadczą o tym, że zwycięstwo zła jest tylko czasowe i pozorne. Moce zła mają swoją godzinę, ale wieczność należy do Boga. Ostatnie słowo ma zawsze Chrystus, który jest miłością, prawdą i życiem – napisał w życzeniach na Wielkanoc abp Stanisław Gądecki.

Życzenia metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego nawiązują do aktualnych spraw. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wspomina szczególnie małżonków, polityków i pracowników służby zdrowia.

Bóg daje nam życie i wzywa nas byśmy byli sługami życia. Z woli Boga życie ma poczynać się w małżeństwie uświęconym sakramentem. Niech małżonkowie nie lękają się przyjąć nowego życia. Niech w przekazywaniu życia kierują się rozumem oświeconym wiarą. Niech będą hojni w powołaniu do rodzicielstwa. Niech małżeństwa dotknięte krzyżem bezdzietności nie ulegają pokusie użycia złych i niegodnych metod poczęcia dziecka – czytamy w życzeniach napisanych przez abp. Gądeckiego.

Hierarcha wskazuje, że do służby życiu są szczególnie powołani lekarze, położne, pielęgniarki i farmaceuci. - Niech zawsze bronią życia. Niech Chrystus, najlepszy lekarz, błogosławi ich pracę – napisał.

Niech politycy w stanowieniu prawa pamiętają, że są odpowiedzialni jeszcze bardziej przed Bogiem niż przed wyborcami – stwierdził abp Gądecki.

Metropolita poznański prosi także, by w uroczystość Zmartwychwstania wierni dziękowali Bogu za dar własnego życia, za życie dzieci, bliskich i za ostateczne zwycięstwo życia. - Mimo że będziemy musieli przejść przez bramę śmierci, czeka na nas w niebie Zmartwychwstały Chrystus! – zapewnia przewodniczący KEP.

Abp Gądecki przypomina także o propagowanej przez Szatana antyewangelii kłamstwa, nienawiści i śmierci, i o Ewangelii Chrystusa, która niesie za sobą prawdę, miłość i życie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama