107,6 FM

Zmarł ks. Alfons Chmiel

Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 13 w kościele św. Jana Chrzciciela w Brennej.

Śp. ks. Alfons Chmiel urodził się 2 sierpnia 1933 r. w Osinach (dzisiaj dzielnica Żor). Naukę w Śląskim Seminarium Duchownym w Krakowie rozpoczął w 1951 r. Święcenia diakonatu przyjął w Krakowie, w kaplicy seminaryjnej, z rąk bp. pomocniczego Franciszka Jopa, 16 czerwca 1956 r.. Święceń prezbiteratu - 9 września 1956 r., z racji wygnania biskupów katowickich - udzielił mu w katowickiej katedrze biskup pomocniczy kielecki Franciszek Sonik. 

Po zastępstwie w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biertułtowach, z początkiem stycznia 1957 r., został tam mianowany wikariuszem parafialnym. Pracował także w parafiach św. Antoniego w Dąbrówce Małej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. We wrześniu 1966 r. został wikariuszem - adiutorem w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach.

W grudniu 1967 r., na własną prośbę, został przeniesiony i mianowany wikariuszem - adiutorem w parafii Świętego Jana Chrzciciela w Brennej. W styczniu 1968 r. mianowany został administratorem, później proboszczem parafii w Brennej. Od kwietnia 1989 r. był ojcem duchownym księży w dekanacie skoczowskim. W czerwcu 1989 r. złożył rezygnację z urzędu proboszcza i w sierpniu tego roku został przeniesiony na emeryturę.

Zamieszkał na terenie parafii w Brennej. W kwietniu 2014 r. zamieszkał na probostwie parafii św. Jana Chrzciciela w Brennej.

Zmarł 13 kwietnia 2015 r. w Brennej.         

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama