107,6 FM

Półtora wieku świętości Urszuli Ledóchowskiej

W najbliższy piątek, 17 kwietnia, przypada 150. rocznica urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

Tego dnia tradycyjnie w kaplicy Żeńskiego Domu Studenckiego na Poczekajce, prowadzonego przez siostry urszulanki SJK, o 20.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył metropolita lubelski i wielki kanclerz KUL abp Stanisław Budzik. Modlitwa będzie wspólnym „dziękczynieniem za dar życia i świętości s. Urszuli Ledóchowskiej”.

Siostry urszulanki z Poczekajki zapraszają serdecznie na wspólne świętowanie studentów, pracowników, absolwentów KUL oraz wszystkich sympatyków świętej Urszuli. Po Mszy św., jak co roku, tradycyjny i przepyszny tort urodzinowy oraz okazja do spotkania.

Warto przypomnieć, że siostry urszulanki z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i Poczekajką związane są od ponad 60 lat - w 1953 roku ówczesny rektor KUL, ks. Józef Iwanicki siostrom z tego zgromadzenia powierzył administrowanie akademikami na Poczekajce. Przez te wszystkie lata siostry nie tylko domami administrują, ale przede wszystkim opiekują się nimi, tworzą wspólnotę i współtworzą niepowtarzalną atmosferę Poczekajki.

A już dziś, 15 kwietnia, o 20.45 w Piwnicy Pod Aniołami w Żeńskim Domu Studenckim odbędzie się projekcja filmu o świętej Urszuli Ledóchowskiej: "Wielka Polka..." w reżyserii Bogusławy Stanowskiej-Cichoń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama