107,6 FM

21 artystek z 13 krajów

Od środy w Katowicach młodzi uczestniczą w warsztatach "Start Now. Dialog, pokój, jedność… zaczyna się ode mnie".

To artystyczno-edukacyjny projekt dla młodzieży prowadzony przez międzynarodowy zespół artystek Gen Verde. Młodzi za pomocą świateł, muzyki i kolorów będą uczyć się przekazywania wartości pokoju, solidarności, jedności i braterstwa.

Gen Verde to zespół złożony z 21 artystek z 13 krajów: Argentyny, Brazylii, Chile, Korei Południowej, Salwadoru, Ekwadoru, Irlandii Północnej, Włoch, Meksyku, Panamy, Portugalii, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Artystki związane są z Ruchem Focolari.

Zespół powstał w 1966 r. Jego skład zmieniał się na przestrzeni lat, nie zmieniało się jednak przesłanie: świat potrzebuje pokoju, przemiany. Artystki, czerpiąc z różnych gatunków muzycznych, chcą przekazywać radość, optymizm i nadzieję.

Zespół koncertuje w całej Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. Artystki wydały 65 albumów oryginalnej muzyki w różnych językach.

Warsztaty (śpiew, teatr, taniec, perkusja) odbywają się od środy do piątku na Wydziale Teologicznym UŚ. Uczestniczy w nich 160 młodych w wieku od 15 do 25 lat z Katowic i regionu, a także z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Lublina, Sanoka i Ustronia.

W niedzielę o 20.00 w sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach młodzi razem z Gen Verde dają koncert "Start Now".

Zajęcia wpisują się o obchody 150-lecia Katowic.

Wydarzenie śledzić można na Facebooku.

Zobacz także filmik promujący projekt "Start Now":

Promo Start Now 2014
Gen Verde Official

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama