Zginęło 5 pielgrzymów w drodze do Fatimy

dodane 02.05.2015 14:11

PAP |

Pięć osób, które szły w pieszej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Fatimie w środkowej Portugalii, zginęło w sobotę, gdy zostały potrącone przez samochód; cztery osoby zostały ranne. Do wypadku doszło w okolicy miasta Coimbra.

Zginęło 5 pielgrzymów w drodze do Fatimy   Wikipedia (PD) Sanktuarium fatimskie

"Ofiary znajdowały się w 80-osobowej grupie i szły drogą zarezerwowaną dla pieszych, jak zwykle w okresie pielgrzymek do Fatimy" - poinformował agencję AFP dowódca strażaków, Fernando Goncalves.

Czworo pielgrzymów zginęło na miejscu, a piąty zmarł w drodze do szpitala. Kierowca stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w kolumnę pieszych. W wyniku wypadku on też został ranny.

"Po 1 maja liczba pielgrzymów w tym miejscu jest bardzo duża" - dodał Goncalves.

Co roku w maju setki tysięcy wiernych udają się do Fatimy, aby uczcić objawienia Matki Bożej.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DROGI, FATIMA, PIELGRZYMKA, PORTUGALIA, WYPADKI

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 kkafka 11.10.2015 20:40
Wariatów i piratów drogowych nie brak na ulicach..Szkoda tylko tych 5 osób które zgineły w wypadku. Co do pielgrzymek nic nie mam ale myśle, że jednak nie powinno się wypuszcząc grupy ludzi na ulice bo uciążają ruch i do tego właśnie może stworzyć zagrożenie życia oraz praca dla nauczycieli języka portugalskiego w Katowice http://preply.com/pl/katowice/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-portugalskiego
Plusów: 0 kkafka 10.10.2015 08:12
Kondolencje dla rodzin ofiar wypadku portugalskiego. Niestety tego typu rzeczy zdarzają się wszędzie i piesi są najbardziej narażeni na drodze podczas kurs Gdańsk http://forum.aekatowice.pl/korepetycje-z-rachunkowosci-t-5051.html#pid44812
Plusów: 0 serbon 03.05.2015 22:27
Niezalogowany użytkownik Witam)
W moim wypadku mi bardzo pomógł forum dyskusyjne
http://etranslator.com.pl/temat-gdy-korepetycje-sie-rozrastaja?pid=8365#pid8365
Szukałam fachowców w Katowice, które nie tylko znają że robią, ale i mają konieczne jakości, z doświadczeniem pracy i z ogromnym bagażem wiedz i umiejętności. Jeśli Państwu trzeba korepetytora z języka portugalskiego, "native speaker" nośnik mowy doradzam Preply. Tam prawdziwi fachowcy, bardzo odpowiedzialny podchodzą do swojej pracy nie tylko z dorosłymi ale i z dziećmi. I całkiem możliwy do przyjęcia koszt. tak że spróbujcie)) Najszerszy wybór korepetycji z portugalskiego. Komentarze wystawiane przez prawdziwych uczniów oraz niskie ceny.
Język portugalski bardzo łatwo mi poszedł po Skype zajęciach )
Można otrzymać kursy portugalskiego online Skype za darmo!
nauka przez Skype jest bardzo efektywna !

Doradzam)
Plusów: 0 Olga 03.05.2015 09:39
Niezalogowany użytkownik Masz chwilę do nauki? U nas znajdziesz korepetytor, także konwersacje języka na wszystkich poziomach zaawansowania http://etranslator.com.pl/temat-gdy-korepetycje-sie-rozrastaja?pid=8365#pid8365. Ucz się z nami języka portugalski w Katowice !

wszystkie komentarze >