107,6 FM

Minister PO kazał spalić budkę pod ambasadą?

Z opublikowanych taśm wynika, że w czasie Marszu Niepodległości doszło do groźnej prowokacji.

Najnowszy numer tygodnika "Do Rzeczy" publikuje stenogramy kolejnych taśm nagranych w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Przedstawiają rozmowę Elżbiety Bieńkowskiej z Pawłem Wojtunikiem (szefem CBA). Tematem rozmowy jest m. in. ówczesny minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Wojtunik narzeka, że minister wieloma sprawami zarządza przez telefon. W pewnym momencie padają słowa:

- Widzisz, ale facet nauczył ich [podległe sobie służby bezpieczeństwa - przyp. redakcja], że on dzwoni i on im rozkazuje. I tak samo poszli, spalili budkę pod ambasadą, bo minister osobiście wymyślił taką... wiesz z takiego...

Wotjunik sugeruje, że na osobiste polecenie ministra z rządu Po spalono budkę pod ambasadą. Najprawdopodobniej rosyjską, w czasie Marszu Niepodległości. W konsekwencji tych wydarzeń środowiska prawicowe, szczególnie związane z narodowcami i Prawem i Sprawiedliwością, zostały oskarżone przez obóz władzy o prowokowanie Rosji i działanie na niekorzyść stosunków polsko-rosyjskich. W kontekście opublikowanych rozmów obraz tej sytuacji ulega jednak drastycznej zmianie: to rząd PO występuje w roli prowokatora, który uderza w sytuację Polski na arenie międzynarodowej, by osiągnąć doraźne cele polityczne.

Przeczytaj odpowiedź Sienkiewicza TUTAJ

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama