107,6 FM

Lis cytował fałszywe konto Kingi Dudy

Tomasz Lis we wczorajszym programie telewizyjnym „Tomasz Lis na żywo” cytował wpisy z fałszywego konta Kingi Dudy na Twitterze. - Nikt rozsądny nie uznałby tych wpisów za autentyczne. Wszystkie służą ośmieszaniu Andrzeja Dudy - napisała w skardze do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jej była członkini Barbara Bubula, domagając się usunięcia programu Lisa z telewizji publicznej.

Sam Tomasz Lis przeprosił za swe postępowanie. Przeprosił jednak na swym koncie na Twitterze, którego zasięg jest nieporównywalnie mniejszy od jego programu w TVP oraz ok. godz. 13.00, czyli w czasie niskiej oglądalności, w TVP Info. Według oświadczenia rzeczniczki TVP, telewizja przeprosi Kingę Dudę w dzisiejszym głównym wydaniu "Wiadomości".

W internecie przeprosił Tomasz Karolak - razem z Lisem kpił z Andrzeja Dudy, który według fałszywego wpisu miałby jako prezydent oddać Oskara, jakiego dostał film "Ida".

Spytaliśmy, czy Orange nadal chce, by jego marka była kojarzona z twarzą Tomasza Karolaka. Tu znajdziesz odpowiedź rzecznika firmy.

"Trudno uwierzyć, by użycie cytatu stworzonego przez osobę podszywającą się pod córkę głównego rywala urzędującego prezydenta było przypadkowe. Charakter wpisów na fałszywym koncie wskazuje jasno, że mamy tu do czynienia ze świadomą manipulacją. Nikt rozsądny nie uznałby tych wpisów za autentyczne. Wszystkie służą ośmieszaniu Andrzeja Dudy. Tak więc Tomasz Lis, o czym zresztą świadczy treść całej audycji z 18 maja, z rozmysłem przekształcił program publicystyczny w agitację przeciwko Andrzejowi Dudzie, a za Bronisławem Komorowskim, usiłując wpłynąć na korzystny dla siebie i swojego środowiska wynik wyborów na urząd prezydenta RP, z użyciem telewizji publicznej ustawowo zobowiązanej w art. 21 ustawy o radiofonii i telewizji do zachowania zasad obiektywizmu i bezstronności" - napisała Barbara Bubula.

Sprawę na Facebooku skomentował także Paweł Kukiz: "Przypomina mi się Sianecki (stwierdził w »Szkle«, że »Kukiz wycofał się« z wyborów). Sąd orzekł, że nic się nie stało. ... Przebiliście - Lisy, Sianeckie, Kraśki, itp., itd - propagandzistów komuny. Za srebrniki. Panie Lis.... Jestem ojcem trzech córek. Powiem Panu, że gdyby potraktował Pan choć jedną z nich w tak perfidny sposób, jak dziecko Dudy, to żadna ochrona nie ocaliłaby Pańskiej grzywy a la "młody konsomolec".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama