107,6 FM

Kto zastąpi prezydenta-elekta w PE?

Poseł PiS Edward Czesak zastąpi Andrzeja Dudę w Parlamencie Europejskim, jeśli PKW potwierdzi sondażowe wyniki, według których Duda wygrał II turę wyborów prezydenckich. W ławach poselskich Czesaka z kolei może zastąpić radna w sejmiku małopolskim Urszula Rusecka.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku, urodzony w 1951 roku, Czesak został wybrany do Sejmu z okręgu tarnowskiego. W Sejmie pracuje w komisjach: ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa oraz ds. Unii Europejskiej

Czesak jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył także studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Jest specjalistą w zakresie energetyki i budownictwa. Jak informuje na swojej stronie internetowej, wcześniej był przedsiębiorcą i samorządowcem. Pełni funkcję prezesa Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie i w okręgu tarnowskim. Jest żonaty i ma trzy córki.

W ubiegłorocznych wyborach do PE uzyskał 14,7 tys. głosów poparcia.

"Jeśli rok temu zdecydowałem się ubiegać o mandat w PE i uzyskałem całkiem niezły wynik, to podejmę to wyzwanie, jeśli taka będzie szansa" - zadeklarował Czesak w rozmowie z PAP.

Jeśli Czesak obejmie mandat europosła, w ławach poselskich Prawa i Sprawiedliwości może go zastąpić Urszula Rusecka, która jest radną PiS w sejmiku woj. małopolskiego.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama