107,6 FM

Biały Dom gratuluje zwycięstwa Dudzie

Biały Dom pogratulował w poniedziałek prezydentowi elektowi Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w niedzielnych wyborach prezydenckich, dziękując dotychczasowemu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu za wspieranie więzi polsko-amerykańskich i za silne przywództwo Polski w regionie.

"Gratulujemy prezydentowi elektowi Andrzejowi Dudzie jego wyboru na prezydenta w wyborach 24 maja w Polsce (...) Dziękujemy również prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu za jego wspieranie polsko-amerykańskich więzi i jego silnego przywództwa w regionie" - głosi opublikowane w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego oświadczenie rzecznika Białego Domu.

W oświadczeniu podkreślono, że naród polski "pozostaje wzorem wolności i demokracji w regionie", a Polska jest "jednym z najbliższych partnerów transatlantyckich USA i niezłomnym sojusznikiem w ramach NATO".

"Cieszymy się na współpracę z prezydentem elektem Dudą, aby promować nasze wspólne wartości i budować bardziej demokratyczny, dostatni i bezpieczny region oraz pogłębiać i tak już silne partnerstwo między naszymi dwoma krajami i narodami w nadchodzących latach" - głosi oświadczenie rzecznika Białego Domu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama