107,6 FM

Polakom we Lwowie

W sobotę ze Świętochłowic na Ukrainę rusza pomoc dla naszych rodaków. W akcję zaangażowało się całe województwo śląskie.

Środowiska katolickie i prawicowe ze Świętochłowic pod przewodnictwem Marka Palki i patronatem Śląskiego Forum Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów zorganizowały zbiórkę darów na rzecz polskiej szkoły średniej im. św. Marii Magdaleny we Lwowie.
Akcja objęła województwo śląskie i spotkała się z dużym zainteresowaniem. Dary zbierano od Krupskiego Młyna na północy po Strumień na południu. Dobre serce okazali zarówno przedstawiciele gmin, uczniowie szkół, jak i przedsiębiorcy oraz osoby prywatne. Efektem zbiórki jest wiele kartonów ze środkami czystości oraz artykułami biurowymi, o które prosiła szkoła.  
Grupa inicjatywna wyjeżdża do Lwowa w sobotę celem dostarczenia zebranych darów, a także spotkania z mieszkającymi tam Polakami. Co ważne, akcja, poza praktyczną pomocą ma również na celu przypomnienie o rodakach na Wschodzie oraz podtrzymanie ich łączności z ojczyzną. Jest to szczególnie ważne w obliczu kryzysu na wschodzie Ukrainy.
 
 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama