107,6 FM

Nowy dowód w sprawie Asii Bibi

Zrealizowany przez Polaków film "Uwolnić Asię Bibi" może przyczynić się do uwolnienia oskarżonej o znieważenie proroka Mahometa Pakistanki. Chcesz jej pomóc? Podpisz petycję, zamów płytę DVD z filmem i wyślij ją do osób, które mogą pomóc w uwolnieniu Asii - zachęca CitizenGO.

Organizacja CitizenGo wystosowała specjalną petycję do Sądu Najwyższego w Pakistanie. Do tej pory podpisało ją ponad 91 tysięcy osób. CitizenGo apeluje, aby sąd uznał jako materiał dowodowy fragment filmu "Uwolnić Asię Bibi”. 

– Sprawa jest bulwersująca, ponieważ głównymi świadkami są osoby, które nie były na miejscu zdarzenia i nie słyszały rzekomego bluźnierstwa, na podstawie którego skazano Asię Bibi na śmierć – powiedziała w rozmowie z gosc.pl Magdalena Korzekwa z CitizenGo. – To ich wypowiedzi zostały uznane przez sąd za główny dowód w sprawie!

Chodzi o słowa Mohammeda Idrisa – właściciela pola, na którym doszło do zdarzenia oraz imama Qari Mohammeda Salima. Obaj przyznają, że znają sprawę tylko z relacji dwóch kobiet – Asmy i Mafii, które nie chciały pić wody z dzbana, z którego zaczerpnęła wody Asia. Jednak to nie te kobiety, a wspomniani mężczyźni są głównymi świadkami w sprawie. Fragmenty filmu pokazują, jak absurdalnymi dowodami kierował się sąd. W jednej ze scen imam stwierdza, że obrona godności Proroka jest jego religijnym obowiązkiem i dlatego zdecydował się być świadkiem w tej sprawie.

Prawnicy Asii Bibi liczą na to, że sąd uwzględni fragment filmu jako nowy dowód w sprawie. Nie jest to jednak takie oczywiste.

– Na sąd w Pakistanie naciskają muzułmanie, którzy chcieliby jak najszybciej zabić Asię. Asia żyje, bo presja całego świata na razie pozwala równoważyć nacisk tamtejszych duchownych. Dlatego zachęcam gorąco do podpisywania tej petycji i informowania o niej znajomych –apeluje Magdalena Korzekwa, która zaznacza, że nie ma wątpliwości, że Asia Bibi nadal żyje tylko dlatego, że tak wielu ludzi z różnych części świata interesuje się nią.  

Już w tej chwili petycja jest wysyłana mailowo do Sądu w Pakistanie. Film „Uwolnić Asię Bibi” można zamówić na stronie www.asiabibi.org. Znajduje się on na płycie DVD dołączonej do kartki pocztowej, która ma dotrzeć do tych, którzy mogą mieć wpływ na uwolnienie kobiety. Ponieważ film jest dostępny w 10 wersjach językowych, organizatorzy zachęcają, aby działać międzynarodowo i wysyłać płyty DVD do ludzi sumienia w innych krajach. Do polityków, dziennikarzy, dyplomatów, organizacji humanitarnych i społecznych, nauczycieli, księży i innych osób, które mogą przyczynić się do uratowania Asi Bibi.

– Akcja została stworzona po to, aby różnymi sposobami pomóc Asii Bibi i innym chrześcijanom, którzy są w podobnej sytuacji. Na stronie można pobrać listę adresów, na które warto wysyłać kartki z filmem – mówi Magdalena Korzekwa. – Są wśród nich międzynarodowe organizacje, od których wymagamy, by zajęły się sprawą Asii Bibi i innych chrześcijan, znajdujących się w podobnej sytuacji. Rodzina Asii Bibi bardzo prosi nas o pomoc. Gdybyśmy byli na ich miejscu, oczekiwalibyśmy od innych chrześcijan, że pomogą nam.

Trailer filmu:

Uwolnić Asię Bibi
CitizenGO

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama