107,6 FM

Polski urlop na Południu Europy

Wybrzeże Morza Śródziemnego cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród polskich urlopowiczów - informuje "Rzeczpospolita".

Z danych niemieckiej firmy Trivago, zajmującej się porównywaniem cen hoteli na świecie, wynika, że w tym sezonie wśród preferencji indywidualnych polskich turystów korzystających z tego pośrednika dominują Włochy, a najpopularniejszym miastem jest Rzym.

"Podczas tygodniowego wakacyjnego wyjazdu Polacy wydają na hotele średnio 3074 zł, przy czym jest to koszt sześciu noclegów dla dwóch osób" - podaje Justyna Śnieżek z Trivago.

W kraju najpopularniejszymi wakacyjnymi miejscowościami wybieranymi przez osoby organizujące przynajmniej tygodniowy urlop na własną rękę będą w tym roku Zakopane i Władysławowo.

Choć w przypadku turystów korzystających z biur podróży większość kupuje wycieczkę w ostatniej chwili, to w tym sezonie wzrosła liczba tych, którzy zaplanowali wyjazd znacznie wcześniej. "Wyprzedzenie sięga nawet dwóch miesięcy przed wyjazdem" - mówi Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu Travelplanet.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama