107,6 FM

Rusza biuro prezydenta elekta

Prezydent elekt Andrzej Duda we wtorek w pałacyku przy ul. Foksal w Warszawie odbędzie pierwsze spotkania z zagranicznymi gośćmi: emirem Dubaju szejkiem Mohammedem bin Raszidem al-Maktumem i premierem Kanady Stephenem Harperem.

W udostępnionym przez MSZ pałacyku przy ul. Foksal, do czasu zaprzysiężenia, będą się mieściły biura prezydenta elekta.

Spotkanie z emirem Dubaju ma się rozpocząć ok. godz. 10; następnie prezydent elekt ma się spotkać z premierem Kanady - powiedział PAP poseł PiS Krzysztof Szczerski. O godz. 14 Duda ma przyjąć zaproszonego do Polski przez Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców prof. Davida Whitebreada z Uniwersytetu Cambridge. Na wtorek zaplanowano także spotkanie Dudy z Polonią kanadyjską.

Szczerski powiedział, że nie przewidziano udziału mediów w spotkaniach, ani konferencji prasowych po rozmowach.

Wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich, emir Dubaju szejk Mohammed bin Raszid al-Maktum do Warszawy przybył w niedzielę wieczorem. W poniedziałek w obecności prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz wiceprezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich podpisano umowy o współpracy między Polską a ZEA dot. innowacji, przedsiębiorczości, rolnictwa, szkolnictwa wyższego i turystyki.

Z kolei premier Kanady Stephen Harper, który we wtorek złoży wizytę w Warszawie, spotka się z prezydentem Komorowskim i premier Ewą Kopacz. Jak informował CIR, wśród tematów rozmów Kopacz z Harperem będą m.in. współpraca w zakresie bezpieczeństwa, wzmocnienie relacji gospodarczych i wsparcie dla Ukrainy.

W czwartek prezydent elekt ma się spotkać z amerykańskim politykiem partii Republikanów Jebem Bushem.

Jeb Bush, którego ojciec George H. W. Bush i brat George W. Bush byli prezydentami Stanów Zjednoczonych 15 czerwca ma ogłosić start w wyścigu o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich w USA w 2016 roku. Bush oprócz Polski odwiedzi też Niemcy i Estonię.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama