Ronald S. Lauder
Ronald S. Lauder
Thaidigsmann

Szef Światowego Kongresu Żydów chce... państwa palestyńskiego

Komentarzy: 1
KAI

publikacja 08.06.2015 19:33

Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronald S. Lauder wezwał naród żydowski do zaakceptowania istnienia dwóch państw: Izraela i Palestyny. Jego zdaniem jest to jedyny sposób osiągnięcia pokoju między Izraelczykami i Palestyńczykami.

W wygłoszonym 7 czerwca przemówieniu na konferencji zorganizowanej w Nowym Jorku przez dziennik „Jerusalem Post” Lauder stwierdził, że „nadszedł czas na odważne działania, gdyż stawka jest zbyt wysoka”. Dlatego trzeba być ukierunkowanym na znalezienie rozwiązania.

- Chcę bardzo jasno powiedzieć: nie może być żadnej poważnej dyskusji nt. pokoju dla narodu żydowskiego w Izraelu bez mocnego porozumienia na rzecz wykonalnego rozwiązania w postaci dwóch państw - przekonywał Lauder.

Światowy Kongres Żydów jest organizacją skupiającą gminy i wspólnoty żydowskie w 115 krajach świata. Powstał w 1936 r. i określa się jako przedstawicielstwo interesów żydowskich przy rządach i organizacjach międzynarodowych. Innym celem organizacji jest umacnianie wewnętrznej spójności judaizmu.

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona

Radio eM

redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07

WERSJA DESKTOP
Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.