107,6 FM

"Jesteście skarbem Kościoła"

Hierarcha mówił na zakończenie roku akademickiego wrocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny uczestniczył w sobotę w zakończeniu Roku Akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Przemawiając do słuchaczy zauważył, iż jesień życia do czas dzielenia się życiową mądrością z młodszym pokoleniem.

Hierarcha w swoim przemówieniu nawiązał do osoby patrona Uniwersytetu - św. Jana Pawła II, podkreślając, że Papież Polak swoim przykładem wskazał jak należy przeżywać jesień życia.

- Z jednej strony niczego nie ukrywał, ani nie udawał innego niż był w rzeczywistości - swoich chorób i słabości. Z drugiej do końca był otwarty na świat i dzięki temu tak wiele światu dał - podkreślił abp Kupny, a zachęcając seniorów do dzielenia się zdobywaną mądrością, wiedzą i doświadczeniem z innymi zaznaczył: "Jesteście wielkim bogactwem Kościoła".

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Papieskim Wydziale Teologicznym rozpoczął działalność 6 lat temu. Studia trwają 3 lata, jednak specyfiką uczelni jest, iż absolwenci mają możliwość dalszego uczestnictwa w zajęciach jako wolni słuchacze. Dziś wiedzę na Uniwersytecie zdobywa kilkuset seniorów.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama