107,6 FM

On będzie szefem kampanii wyborczej PiS

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski będzie szefem sztabu PiS w kampanii przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi - wynika z informacji uzyskanych przez PAP. To świetny polityk, wspaniały człowiek - ocenia Karczewskiego wiceprezes PiS Beata Szydło.

Szydło otrzymała rekomendację prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na premiera, jeśli PiS wygra jesienne wybory parlamentarne.

Pytana w środę przez dziennikarzy, co zdecydowało o wyborze senatora Karczewskiego na szefa sztabu, odparła: "Bardzo cenię marszałka Karczewskiego - to doskonały wicemarszałek Senatu, świetny polityk, wspaniały człowiek". Dodała, że może mówić o nim tylko w samych superlatywach.

Sztab wyborczy PiS - jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii - w większości będą tworzyć osoby, które pracowały w sztabie Andrzeja Dudy podczas kampanii prezydenckiej - to m.in. szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński i rzecznik partii Marcin Mastalerek.

Jak wynika z rozmów PAP z politykami PiS, Karczewski został wybrany na szefa sztabu wyborczego, jako osoba niekonfliktowa, która jest w stanie rozwiązywać ewentualne spory.

Decyzje dotyczące sztabu w kampanii parlamentarnej ogłoszone mają zostać w środę. Na godz. 12. zapowiedziano konferencję prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama