107,6 FM

ŚDM 2016: Cały świat będzie patrzył

Światowe Dni Młodzieży 2016 oraz wizyta papieża Franciszka to niebywała okazja do globalnej promocji Polski - ocenił Cezary Gabryjączyk, wiceminister skarbu. Podkreślił, że wizerunek Polski w dużej mierze będzie zależał od profesjonalizmu mediów.

"Ponad 6 tys. akredytowanych dziennikarzy, 150 stacji telewizyjnych i około 2,5 mln pielgrzymów może uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży z udziałem papieża Franciszka w Polsce" - poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa w komunikacie.

W środę w siedzibie MSP odbyło się kolejne spotkanie grupy roboczej ds. obsługi medialnej, promocji oraz ułatwień wizowych na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Omawiano stan prac przygotowawczych i plan działań na najbliższe miesiące.

"Światowe Dni Młodzieży oraz wizyta papieża Franciszka w Polsce to niebywała okazja do globalnej promocji Polski. Dlatego szczególnie ważny będzie profesjonalizm mediów w przekazywaniu relacji. Nasz kraj będzie gościł w milionach domów na całym świecie i to od mediów w dużej mierze będzie zależało, jaki wizerunek Polski będzie w nich prezentowany" - powiedział Cezary Gabryjączyk, wiceminister skarbu i przewodniczący grupy roboczej.

Centrum prasowe dla dziennikarzy w Krakowie zostanie zorganizowane w centrum kongresowym ICE Kraków. Platformę dla dziennikarzy z modułem akredytacyjnym przygotuje Polska Agencja Prasowa.

MSP poinformowało też, że jesienią zostanie uruchomiona wielojęzyczna, specjalna platforma komunikacyjna z mediami na całym świecie, zorganizowana przez Katolicką Agencję Informacyjną. Od dwóch miesięcy działa również zespół medialny skupiający m.in. KAI, PAP, TVP i Polskie Radio.

Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński zwrócił uwagę na odpowiedzialny przekaz medialny ze ŚDM Kraków 2016. "Jestem odpowiedzialny za całość wizyty Ojca Świętego w Polsce. Jest to spotkanie z młodymi świata w Krakowie, ale też z papieżem, stąd wizyta ma charakter państwowy" - zaznaczył biskup.

MSP poinformowało, że kolejne spotkanie zespołu zaplanowano na wrzesień.

Główne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży odbędą się pod koniec lipca 2016 roku w Krakowie i Wieliczce. W ich relacjonowaniu na cały świat wezmą udział m.in. Polska Agencja Prasowa, Katolicka Agencja Informacyjna, Telewizja Polska i Polskie Radio.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama