107,6 FM

Tam naprawdę dzieją się cuda

I niewiele zdziałał tam cudów, z powodu ich niedowiarstwa.


Wielu młodych ludzi powątpiewa w Boga i w Kościół. 
Jednym z częstych powodów owego powątpiewania jest brak widzialnej działalności Boga. Oto czytamy w Nowym Testamencie o wskrzeszeniach, uzdrowieniach, a jakoś dziś tego nie widać. Czy więc to wszystko była prawda, czy tylko literacka fikcja? Skoro Bóg jest ten sam, czemu dziś nie działa, jak działał kiedyś? Odpowiedź na to pytanie jest prosta i niestety smutna: mało jest dziś tak mocno wierzących chrześcijan. Gdzie nie 
było wiary, tam też i w Ewangelii „niewiele Jezus zdziałał 
cudów”. Tak jest do dziś. Zresztą wszędzie tam, gdzie na skutek różnych nowych powiewów Ducha Świętego rodzi się głęboka wiara, zaczynają dziać się cuda. Szczególnym miejscem są oczywiście spotkania z egzorcystą. To nie Bóg jest więc winny, że dziś mało mamy cudów, to wierzący nie wierzą w cuda. Jak mieszkańcy Nazaretu uważają, że znają Jezusa i wiedzą, że nie można się po Nim spodziewać cudów. Dlatego też ich nie doświadczają.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gabriela Maria
  31.07.2015 15:28

  Wiara to nie cuda, wskrzeszenia, egzorcyzmy itd. Pogoń za takimi „atrakcjami” jest grzechem! Jezus przestrzegał: „Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus, oto tam, nie wierzcie. Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy, aby o ile można, zwieść wybranych. Wy tedy baczcie: przepowiedziałem wam wszystko” (Mk 13, 21-23). Trzeba mieć się na baczności i nie zastępować wiary szamańskimi praktykami.

 • Gabriela Maria
  02.08.2015 20:24

  Co nie zmienia faktu, że do tzw. cudownych zjawisk wielowiekowa kościelna mądrość zalecała dużą dozę ostrożności. Wiara nie może dryfować w stronę magii. To są grząskie tereny, na które lepiej się nie zapuszczać - z zyskiem dla autentycznej wiary.

  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter