107,6 FM

Wakacje Franciszka

Za kilka dni, 5 sierpnia, wznowione zostaną audiencje środowe. Franciszek ma wakacje, ale nie próżnuje.

Trudno mówić o klasycznych wakacjach ojca świętego. Okres przeznaczony na krótki odpoczynek papieża objął też m.in. pielgrzymkę do Ameryki Łacińskiej. - Franciszek nie wyjeżdża poza Watykan, spędza wolny czas w Domu św. Marty i bynajmniej nie próżnuje – mówi pochodzący z Argentyny papieski ceremoniarz ks. Guillermo Karcher.

Argentyńczyk informuje, że wolny czas ojciec święty spędza bardzo spokojnie. - Codziennie, gdy się spotykamy na porannej Mszy, widzę go pogodnego, radosnego. Cały czas zresztą pracuje i ma w rękach jakieś dokumenty albo korespondencję – mówi ks. Karcher. - Bardzo zależy mu na tym, by na jak najwięcej listów samemu odpowiedzieć - dodaje.

Ten czas wykorzystuje właśnie na nadrabianie zaległości w kontaktach z przyjaciółmi i bliskimi ludźmi, na których mu szczególnie zależy. Studiuje też dokumenty i różne projekty, które trafiają na jego biurko. - Na pewno w tym wakacyjnym okresie brakuje mu bezpośredniego kontaktu z wiernymi. Swe wakacje w Buenos Aires spędzał zawsze wśród najbiedniejszych w fawelach - wyjaśnia ks. Karcher.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama