107,6 FM

Karykatury na urodziny ks. Bosko

Przy kościele salezjanów na Łosiówce w Krakowie można oglądać wystawę "Święty uśmiechnięty".

Wernisaż wystawy „Święty uśmiechnięty. 200-lecie urodzin św. Jana Bosko” odbył się przy kościele salezjanów na Łosiówce w Krakowie. Mirosław Krzyśków przygotował specjalnie na tę okazję dwie karykatury świętego. Akademia Sztuk Przeróżnych na Łosiówce, działająca przy kościele seminaryjnym przy ul. Tynieckiej 39, przygotowała wystawę jego karykatur i grafiki. Artysta wykorzystał najpopularniejszy wizerunek św. Jana Bosko, by szybko można było go skojarzyć. Sam przyznaje, że przy tworzeniu karykatur świętego nie było problemów, bo to „sympatyczny człowiek”.


- O księdzu Bosko mówi się, że był świętym uśmiechniętym. W związku z tym przypuszczam, że nie miałby nic przeciw jego karykaturom - mówi ks. Robert Bieleń SDB.


Wernisaż odbył się dokładnie w dwusetną rocznicę urodzin św. Jana Bosko. Wystawę, na którą składają się rysunki prasowe i teatralne, grafiki i różne karykatury, można oglądnąć w sali teatralnej przy Tynieckiej 39 przez trzy kolejne niedziele sierpnia po wszystkich Mszach św. oraz w tygodniu po Mszach wieczornych.

Karykatury na urodziny ks. Bosko   (Daniela Barrera Ravello) / CC 2.0

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama