107,6 FM

Apokalipsa migracyjna

Kard. A. Bagnasco o obecnej, tragicznej "wędrówce ludów" w Europie.

Zjawisko migracji przybrało w ostatnim czasie apokaliptyczne rozmiary i trzeba na nie zdecydowanej odpowiedzi nie tylko Europy, ale całego świata. W obliczu kolejnych tragedii z udziałem migrantów przypomniał o tym przewodniczący Włoskiej Konferencji Biskupiej kard. Angelo Bagnasco. Podkreślił m.in. pilną konieczność „wzrostu europejskiej solidarności”, ale też konkretnego zaangażowania Organizacji Narodów Zjednoczonych, która - jak zauważył - dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi i politycznymi, które pozwoliłyby powstrzymać obecną tragedię.

Włoski hierarcha przypomniał zarazem, że zjawisko migracji przybiera znacznie na sile i do bram Europy przybywają uchodźcy z coraz większej liczby krajów, także z takich, które dotychczas nie miały swych "przedstawicieli" w tym gronie. Znaczący jest np. wzrost liczby uchodźców z Afganistanu.

Kard. Bagnasco zwrócił przy tym uwagę na trudne położenie chrześcijan coraz częściej prześladowanych za wiarę. „Ich cierpienia z każdym dniem rosną, o czym świadczą niepokojące komunikaty napływające do Watykanu z nuncjatur na całym świecie” – zauważył arcybiskup Genui. Wskazał, że trzeba o tym głośno mówić, ponieważ przyszłość wyznawców Chrystusa na Bliskim Wschodzie zależy także od zainteresowania świata ich losem.
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama