107,6 FM

Ratownicy odnaleźli ciało turystki

Słowaccy ratownicy górscy odnaleźli w poniedziałek w ścianie Małej Kończystej w Tatrach Wysokich ciało turystki - to najprawdopodobniej 31-letnia turystka z Tarnowa. Kobieta wyszła na górską wspinaczkę w środę, dzień później kontakt z nią utracono.

Jak powiedział PAP ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski, w środę kobieta poinformowała, że wyrusza na kilkudniową wyprawę wspinaczkową. Kiedy rodzina straciła z nią kontakt telefoniczny, zaczęto poszukiwania. Od soboty ratownicy TOPR z pokładu śmigłowca prowadzili poszukiwania w rejonie Rysów i Mięguszowieckich Szczytów. Do poszukiwań włączyli się słowaccy ratownicy, którzy odnaleźli ciało kobiety.

Mała Kończysta w słowackiej części Tatr Wysokich wznosi się na wysokość 2450 m n.p.m. To szczyt, na który prowadzi wiele dróg wspinaczkowych.

W Tatrach panują bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki, jednak wybierając się w wysokie partie gór, w żlebach i miejscach zacienionych można napotkać niebezpieczne płaty śniegu. Silnie operujące w górach słońce jest często przyczyną odwodnień i zasłabnięć. Planując wysokogórską wyprawę, należy mieć ze sobą zapas wody.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama